خدمات ارگونومی

چرا خدمات ارگونومی؟ رعایت ارگونومی در تمام ابعاد زندگی و کاری ما لازم و ضروری است. با آگاهی داشتن از دانش ارگونومی و کاربرد ارگونومی در زندگی می‌توان بسیاری از مشکلات اجتماعی مرتبط با ایمنی، سلامتی، راحتی و کارآیی را مرتفع نمود. با ارزیابی ارگونومی، آموزش ارگونومی و اصلاح پوسچر و ایستگاه کاری می‌توان علاوه بر افزایش آگاهی از اصول ارگونومی و استانداردهای آن به بهره‌وری و کارایی بهینه نیز دست یافت.

عدم رعایت اصول ارگونومی منجر به انواعی از بیماری های مرتبط با کار بنام اختلالات اسکلتی عضلانی می شود. آشنایی با این اختلالات، رعایت اصول ارگونومی را بیش از پیش نمایان می کند.

MSDs یا اختلالات اسکلتی-عضلانی

اختلالات اسکلتی عضلانی اختلالاتی هستند که عضلات، اعصاب، عروق خونی، لیگامانت و تاندون ها را درگیر می کنند. از این میان کمردرد شغلی دومین علت اصلی از دست دادن روزهای کاری است در محیط های صنعتی است.

در ارگونومی، ریسک فاکتورهای مختلفی عامل بیماریهای اسکلتی عضلانی می شوند و هر شغلی مجموعه ای از ریسک‌های مربوط به خود را دارد. بنابراین ارگونومی ضعیف در تمام صنایع و بخش‌های تجاری، از ساخت‌وساز گرفته تا بانکداری وجود دارد. چه کارکنانی که کار اداری داشته و روی میز کار می‌کنند و چه کارگران که در تولید یا ساخت و ساز مشغول به فعالیت هستند در معرض ریسک‌های اسکلتی-عضلانی قرار دارند. علل شایع و ریسک فاکتورهای این اختلالات عبارتند از: وضعیت بدنی نامناسب، اعمال نیروهای زیاد، فشارهای تماسی، ارتعاشات و قرار گرفتن در معرض سرما.

تاثیر مداخلات ارگونومی در کاهش درد و افزایش راندمان کاری

با مداخلات ارگونومی نه تنها رضایت شغلی کارکنان افزایش می‌یابد که هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم که به علت آسیب‌های اسکلتی-عضلانی تحمیل می‌شود از جمله هزینه‌های ناشی از پرداخت غرامت‌های سنگین، افزایش غیبت از کار و خطای انسانی، کاهش سرعت و بازدهی کار و… به حداقل ممکن تقلیل می‌یابد.

خدمات ارگونومی

هدف ما از ارائه خدمات متنوع ارگونومی برای مشاغل مختلف، متناسب سازی شرایط و محیط کار با شاغلین است. این امر کمک می‌کند تا فرد با کمترین آسیب فیزیکی و شناختی، وظیفه کاری خود را به نحو احسن انجام دهد تا بیشترین کارایی و بهره‌وری را برای سازمان به ارمغان آورد.

۱- شناسایی و ارزیابی مخاطرات ارگونومیکی محیط کار شامل اختلالات اسکلتی عضلانی، سندرم تونل کارپال، پوسچرهای نامناسب، حمل دستی بار و… با استفاده از تکنیک ها و روش های مختلف شامل: REBA , QEC , RULA , OWAS و… و چک لیست های ارگونومیکی

۲- انجام مطالعات آنتروپومتری و آنالیز داده ها با روش های آماری

۳- طراحی و بازطراحی ایستگاههای کاری افراد بر اساس اصول ارگونومیک

۴- تعیین میزان بارمجاز در ایستگاههای حمل بار انفرادی و تیمی با توجه به ایستگاههای کاری افراد

۵- طراحی صندلی و میزکار مناسب برای کارکنان بخش اداری

۶- تعیین ظرفیت کاری افراد (WAI) بر اساس توانایی های فیزیولوژیکی، جهت انتخاب افراد بر اساس نیازهای فیزیکی و ذهنی مشاغل

خدمات قابل ارائه توسط متخصصین ۱ارگونومیست

با ما تماس بگیرید

هر سازمانی فرهنگ منحصر به فردی دارد، با چالش های منحصر به فردی روبرو است و اهداف منحصر به فردی را دنبال می کند. به همین دلیل اولین کاری که ما انجام خواهیم داد گوش دادن است. و هنگامی که چالش های خود را با ما در میان گذاشتید، ما با یک برنامه ارگونومی و بهداشت حرفه ای سفارشی پاسخ خواهیم داد تا شما در رسیدن به اهداف تان موفق تر باشید.

پس نوع خدمتی را که از ما می خواهید در بالا انتخاب کنید و با ما تماس بگیرید. همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

دکمه بازگشت به بالا