مقدمه و تاریخچهارگونومی فیزیکی

۳ مورد از مزایای انجام یک ارزیابی ارگونومیک برای فضاهای کاری شرکت شما

The Top 3 Benefits of Having an Ergonomic Evaluation Done for Your Company's Workspaces

صدمات و اختلالات اسکلتی عضلانی ۳۰ درصد از کل هزینه های غرامت کارگران را تشکیل می دهد. این آسیب ها اغلب به دلیل خطاهای بیومکانیکی مانند وضعیت و موقعیت نامناسب، استفاده بیش از حد و حرکات تکراری ایجاد می شوند. بسیاری اوقات می توان با ایجاد تغییرات ساده در محیط کار از آسیب های ارگونومیک جلوگیری کرد.

اینجاست که ارزیابی‌های ارگونومیک وارد می‌شوند. ارزیابی ارگونومیک شامل شناسایی خطرات بالقوه در محیط کار شما است. از نتایج یک ارزیابی ارگونومیک، می توانید راه هایی برای کاهش خطرات محل کار و ایجاد یک محیط کاری راحت برای کارکنان خود بیابید.

ناراحتی ارگونومیک می تواند ناشی از عواملی مانند ارتفاع میز، زاویه صفحه کلید و صندلی های نامناسب باشد. با این حال، ارگونومی در خارج از دفتر نیز مهم است. برای مثال، اگر کارگران نحوه صحیح بلند کردن اجسام سنگین را آموزش ندیده باشند، ممکن است به کمر خود آسیب جدی وارد کنند. محل کار مانند کف انبار نیز باید از نظر خطر لغزش ارزیابی شود و قفسه ها باید برای دسترسی آسان یا دسترسی ایمن تنظیم شوند.

نیازهای شرکت شما هر چه باشد، انجام یک ارزیابی ارگونومیک از محل کار می تواند به شما کمک کند:

بهبود سلامت شرکت – کار در یک محیط کاری غیر ارگونومیک می تواند منجر به احساس درد و خستگی در کارکنان شما به صورت روزانه شود. این مسائل باعث می شود که کارگران چندین روز از کار خود غیبت کنند. با این حال، وقتی ارگونومی محل کار خود را بهبود می بخشید، کارمندان شما می توانند در طول روز احساس بهتری داشته باشند و در طول هفته کامل در محیط کار خود حضور داشته باشند. بهبود سلامتی و انرژی نیز می تواند منجر به بهره وری بهتر شود.

کاهش صدمات در محل – اگر از نتایج ارزیابی ارگونومیک خود برای ایجاد تغییرات مشخص در محیط کار استفاده کنید، می توانید احتمال بروز آسیب را به شدت کاهش دهید. آموزش ارگونومیک در محل و اصلاحات محیطی می تواند که خطر آسیب کارکنان را تا حد زیادی کاهش می دهد. میزان آسیب کمتر نیز می تواند منجر به شهرت بهتر شرکت در بین مصرف کنندگان و مشتریان شود.

کارگران خود را با فرهنگ ایمنی درگیر کنید – وقت گذاشتن برای انجام یک ارزیابی ارگونومیک نشان می دهد که شرکت شما به ایمنی و سلامت کارکنان متعهد است. کارمندان شما متوجه خواهند شد که شما علاقه بیشتری به رفاه آنها دارید. در نتیجه، آنها ممکن است برای ماندن در شرکت شما احساس قدرت بیشتری کنند. جالب اینجاست که ۸۰ درصد از کارمندانی که کارفرمایانشان درگیر سلامتی آنها هستند می گویند از کار لذت می برند و ۸۵ درصد می گویند که قصد دارند در شغل خود بمانند. علاوه بر این، اگر کارمندی در طول روز کاری خود احساس خستگی و ناراحتی نکند، غیبت از کار را کاهش می دهد، روحیه خود را بهبود می بخشد و مشارکت خود را در کار افزایش می دهد.


آیا می خواهید یک ارزیابی ارگونومیک انجام دهید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ تیم حرفه ای ما در ۱ergonomist می توانند به شما مراجعه کنند و محل کار شما را از نظر ارگونومی ارزیابی کنند. سپس می‌توانیم به شما کمک کنیم تا تغییرات لازم را که ممکن است برای ایمن نگه‌داشتن کارمندانتان نیاز داشته باشید، انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ما همین امروز با تیم ما تماس بگیرید.

محمدعلی برزگری

فارغ التحصیل کارشناس مهندسی بهداشت حرفه ای از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دانشجوی ارشد ارگونومی دانشگاه یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا