بیماری هااخبار و تازه ها

۳ آسیب ارگونومیک که کارگران در زمستان بیشتر در معرض آن هستند

3Ergonomic Injuries to Which Your Workers Are More Susceptible in the Winter

هنگامی که درجه حرارت هوا کاهش و سرعت باد افزایش می یابد، کارکنانی که در خارج از منزل کار می کنند می توانند در معرض خطر بیشتری برای آسیب های ارگونومیک باشند. این نوع آسیب‌ها می‌تواند ناشی از فشارهای مکرر، وضعیت بدنی نامناسب، قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض دمای غیرعادی و قرار گرفتن در معرض فشار و لرزش بیش از حد باشد. کسانی که در طول زمستان در بیرون از خانه کار می کنند، از جمله نیروهای امدادی، کارگران ساختمانی و خدمه پاکسازی برف، می توانند در معرض خطر بیشتری برای ایجاد آسیب های ارگونومیک باشند.


شرایط مرتبط با هوای سرد می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود. یخ زدگی جاده ها و جاده های برفی می تواند دید را کاهش دهد. به علاوه، دمای زیر صفر می تواند پوست و اعصاب را تحریک کرده و منجر به آسیب های دائمی شود. کارگران ممکن است در هنگام کار در سرما در معرض آسیب های ارگونومیک زیر باشند:

کمردرد – کمردرد یک آسیب ارگونومیک رایج مرتبط با کار است. در واقع، حدود ۲۵ درصد از بزرگسالان شاغل فعلی در همین لحظه کمردرد را تجربه می کنند. اگر کارمندان برای مدت طولانی خم شوند، اجسام سنگین را در حین کار با تکنیک اشتباه بلند کنند یا مکرراً بپیچند و خم شوند، در محل کار ممکن است دچار کمردرد شوند. کارمندان می توانند به خصوص در زمستان دچار کمردرد شوند، زمانی که ممکن است بخواهند در زوایای نامناسب خم شوند تا از صورت و بدن خود در برابر برف یا باد محافظت کنند. با گذشت زمان، این حرکات می‌توانند فشار زیادی را روی کمر و شانه‌های آن‌ها وارد کنند و منجر به دردی شوند که مدت‌ها پس از پایان شیفت آن‌ها ادامه می‌یابد. بعلاوه، وجود یخ می تواند به طور چشمگیری پتانسیل سر خوردن و افتادن کارگر را افزایش دهد – یکی از دلایل اصلی کمردرد حاد. کارگران باید هنگام راه رفتن در هوای سرد وقت بگذارند و قدم های کوچکتری بردارند. آنها همچنین باید هنگام راه رفتن یا حمل اشیاء روی سطوح ناهموار، ستون فقرات خود را در وضعیت خنثی نگه دارند. علاوه بر این، کفش‌های مناسب مانند کفشهای تخصصی حرکت روی برف می‌توانند به کارگران کمک کنند هنگام راه رفتن روی برف یا یخ در موقعیت‌های متعادل خود باقی بمانند.

سندرم تونل کارپال – سندرم تونل کارپال یک آسیب ناشی از حرکات تکراری و مکرر است. هنگامی که بیش از حد از مچ دست خود استفاده می کنید، می توانید عصب میانی خود را تحریک کرده و منجر به درد، احساس سوزن سوزن شدن و بی حسی شود. در حالی که سندرم تونل کارپال می تواند در انواع کارمندان رخ دهد، علائم می تواند در سرما بدتر شود. یک مطالعه نشان داد در افرادی که حساسیت بیشتری به سرما داشتند علائم سندرم تونل کارپال مانند درد و بی‌حسی را شدید تر احساس کردند.

فشار عضلانی – وقتی سردتان می شود، رگ های شما منقبض می شوند و بیشتر خون شما را به سمت اندام های حیاتی تان هدایت می کنند. این مکانیسم طبیعی بقای بدن شما است، اما می‌تواند عضلات شما را از جریان خونی که برای حفظ انعطاف‌پذیری نیاز دارند محروم کند. در نتیجه، ماهیچه های شما می توانند به راحتی در دمای سرد سفت شوند. ماهیچه های سفت خطر ابتلا به کشیدگی و پارگی عضله را افزایش می دهند. برای جلوگیری از این صدمات، کارفرمایان می توانند مطمئن شوند که کارگرانشان با گرم کردن مناسب قبل از قرار گرفتن در معرض سرمای طولانی مدت، گردش خون خود را تقویت می کنند. آن‌ها همچنین باید مطمئن شوند که کارکنانشان از لباس‌های گرما استفاده می‌کنند.

هوای زمستان می تواند محیط های خطرناکی را برای کارگران شما ایجاد کند. تیم ما در ۱ergonomist می تواند به شما کمک کند تا از آسیب های محل کار جلوگیری کنید و از سلامت کارکنان خود محافظت کنید. امروز برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ما با تیم ما تماس بگیرید و بیاموزید که چگونه می توانیم به حفظ ایمنی کارمندان خود کمک کنیم.

محمدعلی برزگری

فارغ التحصیل کارشناس مهندسی بهداشت حرفه ای از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دانشجوی ارشد ارگونومی دانشگاه یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا